Ο Ολυμπιακός 3-0 εκτός έδρας τη Λαμία, ο ΠΑΟΚ 2-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι – Πέρασε με τριάρα από την έδρα του Λεβαδειακού η ΑΕΚ – Στις καθυστερήσεις ισοφάρισε 2-2 ο ΠΑΟ την Athens Kallithea

Οι εκτός έδρας νίκες που πέτυχαν Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ τους επέτρεψαν να συνεχίσουν τη συγκατοίκηση τους στην κορυφή της βαθμολογίας, από την οποία απέχει πλέον τέσσερις βαθμούς ο Παναθηναϊκό κι ενώ είμαστε μόλις στην 3η αγωνιστική, καθώς γλίτωσε την ήττα από την Athens Kallithea με γκολ στις καθυστερήσεις.

Αντιθέτως η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-0 του Λεβαδειακού που φωνάζει όμως για πέναλτι του Μουκουντί στο πρώτο ημίχρονο και με το σκορ στο 0-0.

Πρώτες νίκες για ΟΦΗ (3-1 στην έδρα του Βόλου) και Παναιτωλικό (3-0 εντός τον Πανσερραϊκό).